De veerpont van en naar het IJplein in Noord krijgt in 2022 kortere vaarafstand en gaat vaker varen. Er komen twee opstapplaatsen achter het station – dat is er nu nog één - die we een stukje verplaatsen: 240 meter naar het oosten om precies te zijn. Vandaag is de eerste paal voor de nieuwe opstapplaatsen geslagen door wethouder en lid van het dagelijks bestuur van de Vervoerregio, Egbert de Vries. Zo dragen de gemeente Amsterdam en de Vervoerregio bij aan een betere verbinding tussen de noordelijke en zuidelijke IJ-oevers.
Op dit moment maakt het IJpleinveer vanaf het Centraal Station nog een ruime bocht naar het IJplein in Noord. Dat kan beter en sneller. Daarom wordt de route van de veerpont tussen het station en het IJplein verplaatst naar de Ruijterkade Oost, vlakbij de Oostertoegang en Oosterdokseiland.
Door de kortere vaartijd kan de veerpont in een rechte lijn én vaker oversteken. Er komen tee opstapplaatsen en we maken meer ruimte voor fietsers en voetgangers. Met deze aanpassing verbetert de reistijd voor fietsers en ontstaat er een logische aansluiting op bestaande fietsroutes.
Dagelijks nemen zo’n 67.000 mensen de pont voor de oversteek. In 2030 zijn dat er 80.000 tot 110.000 per dag. Dat komt omdat er volop wordt gebouwd aan de overkant van het IJ. Zo komen er 150.000 nieuwe woningen langs de IJ-oevers van Amsterdam en Zaanstad. Daarnaast neemt het verkeer van en naar Noord toe, omdat er ook meer werk in het gebied ontstaat.